Dobrodošli na forum "Mjaukanje" Smile

Ne bi mi Vas davili registracijom, ali ako hoćete da vidite sve teme, pišete na njima, koristite chat i ostale privilegije dostupne registrovanim korisnicima, onda morate...

A nije baš ni komplikovano, samo popunite par polja...

MOJ TV...gledam, ne propuštam... 014697-red-white-pearl-i
Dobrodošli na forum "Mjaukanje" Smile

Ne bi mi Vas davili registracijom, ali ako hoćete da vidite sve teme, pišete na njima, koristite chat i ostale privilegije dostupne registrovanim korisnicima, onda morate...

A nije baš ni komplikovano, samo popunite par polja...

MOJ TV...gledam, ne propuštam... 014697-red-white-pearl-i
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemportalGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupiRadio
DOBRODOŠLI NA FORUM "MJAUKANJE"
DOBRODOŠLI NA FORUM "MJAUKANJE"
DOBRODOŠLI NA FORUM "MJAUKANJE"

 

 MOJ TV...gledam, ne propuštam...

Ići dole 
AutorPoruka
Moonlite

Moonlite


Ženski Broj poruka : 324
MOJ TV...gledam, ne propuštam... Moderator

MOJ TV...gledam, ne propuštam... Empty
PočaljiNaslov: MOJ TV...gledam, ne propuštam...   MOJ TV...gledam, ne propuštam... EmptyUto Jan 03, 2012 12:56 pm

Gledate li TV, imate omiljeni kanal, program, seriju...?
Emisije i situacije vezane za TV koje pamtite...?

Sve što vam je zanimljivo, podelite s nama... Smile

Malo podsećanja na istorijat te "čarobne kutije"...

Prvi put reč televizija upotrebljen je 1900. godine, na međunarodnom kongresu u Parizu, u delu »Električna televizija« Perskog, a u gotovo isto vreme jedan francuski bibliotekar je grupišući radove koji se odnose na električno prenošenje slike na daljinu upotrebio isti izraz »televizija«. Iako je ovaj izraz u suštini netačan (budući da je televizija prenos i slike i zvuka, dakle prisutan je i element slušanja), opšte je prihvaćen i bilo ga je nemoguće promeniti...
Prve televizijske emisije koje odgovaraju modernoj definiciji (više od 240 linija) su emitovane u Velikoj Britaniji 1936. Tzv. "Sistem A" je koristio 405 linija.
Dok je u Britaniji, a kasnije i u drugim zemljama, monopol nad televizijom imala država te emitovanje televizijskog programa finansirala iz budžeta i televizijske pretplate, dotle se u SAD televizija razvijala preko privatnih televizijskih stanica, a program je finansiran preko reklamiranja.
MOJ TV...gledam, ne propuštam... 220px-Braun_HF_1
Nemački TV iz 1958.g.
Prva radiodifuzna stanica na području Srbije i Jugoslavije oglasila se iz Beograda 1. oktobra 1924. god. Zahvaljujući tome što je imala ovu stanicu, kraljevina Srba Hrvata i Slovenaca postala je članica Međunarodne unije za radiofoniju (UIR) prilikom njenog osnivanja 1925. u Ženevi. 1929. kada je osnovan Radio Beograd smatra se godinom nastanka današnje Radio-televizije Srbija. Prvi susret Beograđana sa televizijom odigrao se u septembru 1938. godine na Beogradskom sajmu, kada je holandska firma "Filips" montirala prvu televizijsku stanicu sa studijom, odakle su za sve vreme trajanja jesenjeg sajma, prvi put na Balkanu, emitovane televizijske emisije za širu publiku, uz učešće beogradskih glumaca.
Po završetku Drugog svetskog rata, vlast „Nove Jugoslavije“ (FNRJ) shvatila je važnost razvoja medija pa je, 08. juna. 1956. godine Savezno izvršno veće donelo odluku o dodeljivanju sredstava za izgradnju TV mreže u Jugoslaviji. U subotu, 23. avgusta 1958. započeo je "eksperimentalni program" Studija Beograd. Studio je izgrađen na Beogradskom sajmu, Bulevar Vojvode Mišića 14, a raspolagao je sa svom osnovnom tehnikom. Prvi emitovani program bio je Dnevnik, a vesti su čitali Miloje Orlović, Branislav Surutka, Olga Nađ, Olivera Živković i Vera Milovanović. Domaća industrija (RR Niš, "Čajavec" Banja Luka i zagrebački RIZ) proizvodila je prve ograničene serije TV prijemnika. Oko tih prvih televizijskih aparata često su se okupljale ne samo porodica, već i komšiluk, pa i cele ulice
Nazad na vrh Ići dole
 
MOJ TV...gledam, ne propuštam...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: MULTIMEDIJA :: MEDIJI-
Skoči na:  
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16 dana Sub Apr 27, 2024 10:43 pm
Zadnje teme
» JA SAM...
MOJ TV...gledam, ne propuštam... EmptySub Okt 19, 2013 3:10 am od Čupka

» PAZI GDE SPAVAŠ!
MOJ TV...gledam, ne propuštam... EmptyNed Sep 16, 2012 1:03 am od Moonlite

» SAVETI O ZDRAVLJU
MOJ TV...gledam, ne propuštam... EmptyUto Apr 17, 2012 11:27 pm od Moonlite

» TRENUTNO SLUŠAM...
MOJ TV...gledam, ne propuštam... EmptyUto Apr 17, 2012 7:39 pm od Morfej

» ASOCIJACIJE
MOJ TV...gledam, ne propuštam... EmptyNed Mar 11, 2012 3:23 am od sherlota holms

» INTERNET BRZINA
MOJ TV...gledam, ne propuštam... EmptySre Feb 29, 2012 6:26 am od sherlota holms

» I TO JE LJUBAV...
MOJ TV...gledam, ne propuštam... EmptyUto Feb 28, 2012 12:18 pm od Moonlite

» NE VOLIM...
MOJ TV...gledam, ne propuštam... EmptyNed Feb 19, 2012 8:28 pm od sherlota holms

» DOBRO JUTRO, DOBAR DAN...
MOJ TV...gledam, ne propuštam... EmptyPet Feb 10, 2012 8:24 pm od sherlota holms

Vaši podaci
IP widget
Radio
Tačno vreme
Statistika
Posetioci
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga
MOJ TV...gledam, ne propuštam... Lol